KIYI EGE BELEDİYELER BİRLİĞİ KONAK BELEDİYESİ İLE
AYVAKLIK'TA BAŞARILI BİR EĞİTİME DAHA İMZA ATTI

Kıyı Ege Belediyeler Birliği tarafından Konak Belediyesinin talebi üzerine Konak Belediye Başkanı, Belediye Meclis üyeleri ve Stratejik Planlamada görevli personele Çeşme’den sonra 21 Haziran 2014 ile 22 Haziran 2014 tarihleri arasında Balıkesir-Ayvalıkta başarılı bir Bilgilendirme toplantısı sunuldu.


Programın açılış konuşmasını Kıyı Ege Belediyeler Birliği Başkanı Sayın Abdül BATUR yoğun programı nedeniyle katılamadığından, Birlik Genel Sekreteri Hurşit AKDEMİR gerçekleştirdi.Açılış konuşmasının ardından Konak Belediye Başkanı Sema PEKDAŞ protokol konuşmasında, bu tür eğitimlerin faydalarından, toplantı programından bahsederken, tüm zorlukların üstesinden birlikte gelebileceklerini söyledi.Başkan PEKDAŞ’IN ardından Birlik Genel Sekreteri Hurşit AKDEMİR konuşma yapmak için kürsüye Evsahibi olarak Ayvalık Belediye Başkanı Rahmi GENÇER’İ davet etti.


Başkan GENÇER konuşmasında  “Öncelikle Kıyı Ege Belediyeler Birliği Başkanına, Yönetimine ve Konak Belediye Başkanına stratejik planlama gibi önemli bir konunun işlendiği bu program için İlçemizi seçtikleri için teşekkür ederim. Bu eğitimin bizlere de faydası ve katkısı olacak. Burada bulundukları sürede misafirlerimizin her türlü ihtiyaçları için gerekli olan yardıma hazırız. Eğitim programının başarılı geçmesini dilerim.” Dedi

Konuşmalarının ardından İç Denetçi Sakine ERDOĞAN stratejik planlama ve mevzuat konusunda katılımcıları bilgilendirirken, toplantının büyük bölümü soru-cevap şeklinde geçti. Katılımcılar merak ettikleri noktaları sorarak bilgi alırken, Bu süreçte Konak Stratejik Planının ana başlıkları için örnekler verildi.

 

Örneklerin içinde toplantıya katılanların Konya Meram Belediye Başkanlığının stratejik planından alıntı olarak okunan misyonumuz bölümünde yer alan “Mevzuatın verdiği hak ve yetkiler yardımıyla ve vatandaşlarından aldığı destekle; Meram’ın müşterek mahalli ihtiyaçlarını en ileri düzeyde karşılamak, Meram halkının yaşam seviyesini hep ileriye taşımak ve Meram’ın tarihi ve kültürel mirasını en iyi şekilde işleyerek daha da gelişmesini sağlamak.” Şeklindeki açıklama büyük beğeni topladı.

Toplantıda söz alan Konak Belediyesi Ak Parti Meclis Üyelerinden Tevfik ERDOĞANnın konuşmasında Başkan Sema PEKDAŞA ithafen Belediye Meclisin de yapılacak her doğru işte biz grup olarak hayır oyu kullanmayacak, bilakis destek çıkarak elbirliğiyle güzel olan her hizmeti birlikte gerçekleştireceğiz sözleri dikkat çekici oldu.

Kapanış konuşmasında Başkan PEKDAŞ, toplantının verimliliğinden olan memnuniyetini belirtirken, güzel bir Konak için güzel bir Belediyecilik örneği sergileyeceğiz sözleriyle toplantıyı sonlandırdı.
Program 22 Haziran 2014 Pazar günü tekneyle yapılan Ayvalık, Cunda’nın da içinde bulunduğu Bölgesel Teknik inceleme gezisinin ardından bir sonraki Mevzuat Bilgilendirme Toplantısında Buluşmak Üzere sözleşilerek başarıyla sona erdirildi.
Katılımcılar saat 14.30 da Ayvalıktan ayrılarak İzmir’e dönüş yaptı.