KIYI EGE BELEDİYELER BİRLİGİ BAŞARILI BİR EĞİTİME DAHA İMZA ATTI

 

   

Kıyı Ege Belediyeler Birliğinin 06-08 Haziran 2014 tarihlerinde Çeşme Altınyunus Otelde Konak Belediye bürokratlarıyla gerçekleştirdiği “Konak Belediyesi'nin 2014-2019 yıllarını kapsayan 5 yıllık stratejik planı” konulu Bilgilendirme Toplantısı başarıyla sonuçlandı.

Konak Belediye Başkanı Sema Pekdaş liderliğinde gerçekleştirilen çalışmaya başkan yardımcıları, birim müdürleri, iç denetçiler ve müfettişler katıldı.

 Programın açılış konuşmasını Kıyı Ege Belediyeler Birliği Başkanı Sayın Abdül BATUR yoğun programı nedeniyle katılamadığından, Birlik Genel Sekreteri Hurşit AKDEMİR gerçekleştirdi

 

 

Başkan BATURUN Selamlarını ve Toplantıya katılamadığı için üzüntülerini bildirdiği mesajını ileten Genel Sekreter AKDEMİR, Program hakkında katılımcılara bilgi vermek üzere Konak Belediyesi İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürü Sayın Reşat KORKUT’A sözü bıraktı.

 

 

Sayın Reşat KORKUTU’N ardından kürsüyü devralan Konak Belediye Başkanı Sayın Sema PEKDAŞ yaptığı konuşmada yeni dönemde göstermelik sosyal politikaların yerine insan odaklı bir anlayışın ön planda tutulacağını belirtti. Toplantıların ilk gününde stratejik planın hazırlığında ele alınacak konular ve izlenecek yöntemler belirlendi.

 

 

Toplantıların ikinci gününde ise Kamu Yönetimi Uzmanı Sayın A. Uğur CEBECİ, stratejik planlama ve mevzuat konusunda katılımcıları bilgilendirdi. Dört oturum şeklinde geçen ve gün boyu süren brifingde stratejik plan hazırlanırken öne çıkan noktalara değinildi; paydaşlar, hedefler, vizyon ve misyon belirleme sürecinde dikkat edilmesi gerekenler vurgulandı. Toplantının son bölümü soru-cevap şeklinde geçti. Belediye bürokratları merak ettikleri noktaları sorarak bilgi aldı.

 

 

 

İŞ BARIŞI VERİMİ ARTIRIR

Konak Belediye Başkanı Sema Pekdaş, iki günlük programın faydalı geçtiğini belirterek, benzer bir toplantıyı da önümüzdeki günlerde belediye meclis üyeleriyle birlikte yapacaklarını söyledi. Mevzuat bilgilendirme ve hazırlık toplantısının ardından ilgili birimlerin stratejik planın taslak çalışmasına başlayacağını dile getiren PEKDAŞ, "Bizim en önemli yapmamız gereken şey, Konak Belediyesi'nde iş barışını sağlamak ve tüm çalışan arkadaşlarımıza saygı çerçevesinde onları insani çalışma koşulları hazırlamak. Bu verimi sağlarsak eğer, bu gerçekleşirse diğer hizmetlerimizde de verimi sağlarız" dedi.

 

 

FARK YARATMAK GEREK

Konak Belediyesi olarak insanı ön planda tutan, halkçı bir yönetim anlayışını hayata geçirmek görevleri bulunduğunu dile getiren Pekdaş, "Yeni dönem çok farklı sosyo-kültürel yapıdaki insanlara ev sahipliği yapan Konak'ta sosyal politikalara ağırlık vermekle geçecek. Bu bir göstermelik politika olmamalı. Geziler ve yardımların ötesinde daha nitelikli, çocuklara ve gençlere yönelik; kadınların, annelerin özgürleşmesine yönelik faaliyetler olmalı. Kentlilik hukukunu, kent hukukunu hayata geçiren bir yapı oluşturmak zorundayız. Çöpün farklı toplanabildiğini göstermeliyiz. Sosyal yardımların gerçekten insani şekilde yapıldığını göstermemiz gerekiyor. Biz birlikte güzel şeyler yaparız. Buna inanıyorum. İnsana inanarak iyi şeyler yapıldığını göstermemiz mümkün" diye konuştu.

 

 

Program 08 Haziran 2014 Pazar günü bir sonraki Mevzuat Bilgilendirme Toplantısında Buluşmak Üzere sözleşilerek başarıyla sona erdirildi. Saat 15 de otelden ayrılarak İzmir’e dönüş yapıldı.